po avarijos/autoįvykio ar draudiminio įvertinimo. Objektyvus po avarijos/autoįvykio patirtų nuostolių įvertinimas.
info@autovertinimas.lt
+37064444881
Lietuviu kalba Anglu kalba Rusu kalba

Žalos įvertinimas

Jūs nukentėjote ir kreipėtės į draudimo bendrovę, kad Jums atlygintų žalą. Jums išreiškus pageidavimą gauti draudimo išmoką pinigais, draudiko atstovai apžiūrėjo Jūsų transporto priemonę ir paskambinę pasiūlė tam tikrą sumą pinigais arba net neskambino, o atsiuntė sms. Ką Jums daryti? Sutikti su siūloma išmoka? Ar pasakyti savo sąskaitos numerį? Gal Jums atrodo, kad paskaičiavo per mažai? Gal jau sumokėjo ir atsiuntė mokėjimą patvirtinančius dokumentus?
Nebijokite pasitarti. Pačią svarbiausią informaciją Jums suteiksime NEMOKAMAI.
ŽINOKITE, kad nesutikdami su draudiko siūloma išmoka, Jūs galite atlikti savo nepriklausomą žalos įvertinimą ir parašyti pretenziją draudimo bendrovei.

Teisinė pretenzija

Pagrindas teisinei pretenzijai surašyti yra nesutikimas su draudiko pozicija dėl jo įsipareigojimų vykdymo ar netinkamo įvykdymo, žalos dydžio įvertinimo ir netinkamo arba tik dalinio nuostolių atlyginimo pagal draudimo sutartį. Nepriklausomas nuo draudimo bendrovės žalos įvertinimas gali būti pagrįstas keliais šaltiniais ar net keliomis vertinimo metodikomis, surašant teisinę pretenziją, kreipiantis į ikiteismines ir teismines institucijas teisinės gynybos. Pirmasis žingsnis – teisinės pretenzijos surašymas draudimui (draudikui). Ginčyti draudiko paskaičiuotos žalos dydį galima surašant argumentuotą pretenziją ir įvardijant, kokius procedūrinius pažeidimus padarė draudiko atstovai, vertindami transporto priemonei padarytą žalą. Būtina atkreipti dėmesį į žalos dydžio ir nuostolių kompensavimo atitikties kriterijų. Nebijokite draudimo bendrovei pateikti klausimų, kad ši paaiškintų žalos įvertinimo metodikas, kuo vadovaujantis ir kodėl paskaičiavo būtent tokį žalos dydį. Jokiu būdu nesitaikstykite su tokiais atsakymais, kaip: “mūsų programa tokių apgadinimų neskaičiuoja, o kokia suma Jus tenkintų ir pan.“. Atsakymas turi būti aiškus, konkretus ir argumentuotas. Kilo neaiškumų? Klauskite, pačią svarbiausią informaciją Jums suteiksime NEMOKAMAI arba padėsime parengti reikiamus dokumentus.

Žalos įvertinimas.

Nepriklausomas nuo draudimo bendrovės žalos įvertinimas gali būti pagrįstas keliais šaltiniais ar net keliomis vertinimo metodikomis. Tai ypač aktualu, jeigu transporto priemonė yra savita ir unikali vietinėje autotransporto rinkoje, kai tokių pačių ar panašių analogų beveik nėra ar yra labai mažai. Kitais atvejais paprastai pakanka bent vieno pagrįsto įrodymo ar vien tik argumentuotos pretenzijos. Pvz.: draudikas toms pačios savo paskirtimi ir net išvaizda autodalims paskaičiuoja skirtingas draudimo išmokas, nors akivaizdu, kad žala padaryta adekvačiai ta pati. Tokiu atveju net specialiųjų žinių nereikia. Tokią pretenziją galite surašyti patys.
Kartu su teisine pretenzija visada rekomenduotina pridėti autoeksperto, nepriklausomo automobilių vertintojo ataskaitą, automobilių specialisto išvadas ar bent autoserviso(-ų) remonto darbų sąmatas.
Klauskite, pačią svarbiausią ir Jums reikalingą informaciją suteiksime NEMOKAMAI arba padėsime įsivertinti galimas išlaidas ir nuspręsti dėl ginčo su draudimo bendrove tikslingumo.

Žalos įvertinimas. Kasko draudimas.

Skirtingai nuo privalomojo civilinės atsakomybės draudimo šis draudimas yra savanoriškas transporto priemonės draudimas. Ką verta žinoti ir ko kartais nežino Kasko draudimo turėtojai? Nebūtinai turi būti padaryta deformacinio poveikio žala transporto priemonei, kad galima būtų pretenduoti į draudimo išmoką ar į auto remontą Kasko sutarties pagrindu (išimčių gali būti priklausomai nuo pasirašytos sutarties sąlygų). Kartais žmonės nesureikšmina durelių apibrozdinimų prie prekybos centrų ar sausakimšai prigrūstuose kiemuose, bet juk tai irgi žala ir Jūsų transporto priemonės vertė krinta. Teko girdėti, kad nesikreipiama dėl žalos įvertinimo į draudiką, nes tuomet draudimo bendrovė pabrangins įmoką kitais metais. Tikite, kad tai tiesa? Tikite, kad taip pasielgs visos draudimo bendrovės? Tuomet tai turėtų būti įtraukta į draudimo sutarties sąlygas. Paprašykite, kad bent vienas brokeris patvirtintų raštu šią tezę. Turbūt neatsiras tokių. Nebent Jūs iš tiesų piktnaudžiaujate, tuomet į rizikos faktorių gali būti atsižvelgta.
Bendras patarimas. Jeigu nusipirkote produktą, tai juo ir naudokitės. Juk lovos į miegamąjį kambarį neperkate, kad ant jos nemiegotumėte.
Dėl žalos įvertinimo pagal Kasko draudimą irgi būna tam tikrų niuansų, kai atsisakoma įvertinti žalą pagal privalomąjį civilinės atsakomybės draudimą ir reikalaujama, kad Jūs naudotumėtės Kasko draudimine apsauga. Jeigu patekote į panašią ar kitą neaiškią situaciją ir nežinote, kaip elgtis, klauskite.